RESULTAT FRA NOMEMESTERSKAPET

Dugleiksmerket   Lagmesterskap

Eldre resultater mangler dessverre.

  15m 2015 Felt 2015 Bane 2015  
  15m 2014 Felt 2014 Bane 2014  
    Felt 2013 Bane 2013  
    Felt 2011    
      Bane 2009  
    Felt 2007 Bane 2007  
  15m 2003 Felt 2003 Bane 2003  
15m 2002 Felt 2002 Bane 2002

 

 

15 M

2015

Nomemesterskap, 15M (Arr. Holla Skytterlag)

Per Kristian Aas ble Nomemester innendørs

Det var rekordstor deltakelse i årets lokale NM-15M. Hele 32 skyttere fant veien til Hollas nye innendørsbane. Ikke nok med det, det ble levert mye veldig god skyting. Best av alle ble Per Kristian Aas fra Lunde med 342p bare en fattig sentrum bedre enn Espen Hovland, også han fra Lunde.

Alle resultater finner du ved å klikke på linken i tabellen øverst på siden.

 

 

     

 

 

FELT

2014

Nomemesterskap, Felt 9. mars 2014 (arr. Lunde)

Årets prestisjepregede feltstevne Nomemesterskap (NM),
gikk av stabelen i dag.  Dessverre var det noe lav deltakelse fra alle lagene på tross av fint solskinn, men med litt uberegnelig vind, men arrangøren stilte opp   med gratis bevertning av vaffler og pølser.  Skyttere fra Holla gjorde gode prestasjoner, i

klasse Aspirant Linn Andrea Gaaren, med 26/11.

Vinner og medalje i klasse Junior Miriam Jeanette Bjerklund, med 30/20.

Og vinner og medalje i klasse 2 Per Arne Erichsrud, med 27/8.   

Årets Nomemester i feltskyting ble Per Kristian Aas fra arrangørlaget Lunde.

 

 

     

 

Per Kr Aas, Nomemester på bane

 

BANE

2007

Miriam Bjerklund, Erik Thorstensen og Idun Borgen Oppedal

Nomemesterskap, Bane 6.mai 2007

Mesterskap:

Klasse 3-5: 1. Per Kr. Aas, Lunde (5) 342 Nomemester, 2. Sigrun Borgen, Holla (4) 330

Klasse 2: 1. Peter C.A.Køller, Holla 330, 2. Ole Terje Sannes, Lunde 324, 3. Knut Jørgen Thorstensen, Holla 207

V55: 1. Halvor Nordskog, Lunde 334, 2. Svein R Karlsen, Holla 323, 3. Nils Kristian Glahus, Holla 233

Rekrutt: 1. Kamilla Emilie Køller, Holla 349, 2. Katrine Sannes, Lunde 311

Eldre rekrutt: 1. Henrik Thorstensen, Holla 341, 2. Marius Sannes, Lunde 340, 3. Jon Vegard L. Johnsen, Holla 339

 

Hovedskyting:

Klasse 2: 1. Ole Terje Sannes, Lunde 236, 2. Peter C.A.Køller, Holla 234, 3. Knut Jørgen Thorstensen, Holla 207

Klasse 4: 1. Øyvind Bjerklund, Holla 232, 2. Sigrun Borgen, Holla 231

Klasse 5: 1. Per Kr. Aas, Lunde 243, 2. Ole Dorholt, Lunde 227

Klasse V55: 1. Halvor Nordskog, Lunde 239, 2. Svein R Karlsen, Holla 239, 3. Nils Kristian Glahus, Holla 233, 4. Rolf Kittilsen, Lunde 232, 5. Sven Ove Bjerklund, Holla 225, 6. John Gary Tofsland, Holla 223

Klasse ASP: 1. Erik Thorstensen, Holla 205, 2. Idun Borgen Oppedal, Holla 238, 3. Miriam Bjerklund, Holla 235

Klasse R: 1. Kamilla Emilie Køller, Holla 250, 2. Katrine Sannes, Lunde 233

Klasse ER: 1. Jon Vegard L. Johnsen, Holla 244, 2. Marius Sannes, Lunde 244, 3. Henrik Thorstensen, Holla 244, 4. Trym Borgen Oppedal, Holla 241

 

 

     

 

Medaljevinnere i R og ER

 

FELT

2007

Nomemesterskap, felt2007

Mesterskap klasse 2 - 5 + V55

1

Per Kristian Aas

Lunde 29/13
2 Ole Dorholt Lunde 28/13
3 Halvor Nordskog Lunde 27/15
       

 

Klasse 2

  Peter C. A. Køller Holla 25/13
  Knut Jørgen Thorstensen Holla 16/4

Klasse 4

1 Øyvind Bjerklund Holla 27/14

Klasse 5

1 Per Kristian Aas Lunde 29/13
2 Ole Dorholt Lunde 28/13

 

Klasse V55

1 Halvor Nordskog Lunde 27/15
2 Olav Løkslid Lunde 27/12
3 Rolf Kittilsen Lunde 24/12

4

Sven Ove Bjerklund Holla 21/5
5 John Gary Tofsland Holla 18/6

6

Svein Reidar Karlsen Holla 18/4
 

Klasse ASP

1 Miriam Bjerklund Holla 20/8
1 Erik Thorstensen Holla 19/3
1 Idun Borgen Oppedal Holla 17/8
       

 

Klasse R

1 Kamilla Køller Holla 30/28
       
       

Klasse ER

1 Andreas Vibeto Lunde 30/22
2 Trym Borgen Oppedal Holla 30/19
3 Jon Vegard Johnsen Holla 30/15
4 Henrik Thorstensen Holla 29/14
5 Lars Gjøran Kjellemo Lunde 23/9

 

     

BANE

2003

Nomemesterskap, bane.2003

Kl 2 - 5

1    
2    
3    

V 55

1    
2    

3

   
4    
5    
 

Klasse ASP

1    
2    

FELT

2003

Nomemesterskap, felt2003

Klasse 2-5 + V55

1      
2      
3      
4      
5      

6

     
7      

 8

     
 

Klasse R-ER-J

1    
2    

BANE

2002

Nomemesterskap, bane 2002

V55

1    
2    
3    

Kl 4

1    
2    
Kl 5

1

   

 

   
 

Klasse R

1    
2    

Felt

2002

Nomemesterskap, felt2002

Klasse 1
1    
2    
Klasse 2

1

   
2    
3    
Klasse 4

1

   

2

   
     
Klasse 5

1

   

 

   
KlasseV55

1

   

2

   
3    
4    
 

Klasse R

1    
2